Kiedy zaczynasz nowe przedsięwzięcie, zwłaszcza takie, które sprawia, że czujesz się dobrze, twoje nogi prawdopodobnie dostosowują się, abyś mógł od razu przystąpić do pracy. Najpierw jednak mądrze byłoby poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad kilkoma sprawami. kim oni są? Ten artykuł jest na nim poświęcony. Polecam trzy konkretne działania, które możesz podjąć, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że Twoja koncepcja zakończy się pomyślnie. Pamiętaj, aby czytać dalej, niezależnie od tego, czy opracowujesz produkt, rozważasz uruchomienie nowej firmy, założenie bloga, czy pracujesz nad jakimkolwiek innym projektem.
Jak odpowiednio przygotować nowy projekt, żeby nie popełnić błędu?
Mam świadomość, że zacznę od grubej fajki, ale może w ogóle nie powinienem zaczynać tego projektu? Jeśli naprawdę ci na nim zależy, możesz ulec pokusie, aby zamknąć ten post w tej chwili, ale bądź cierpliwy. Ponieważ zacząłem coś, czego w ogóle nie powinienem był dotykać, piszę o tym. Niestety, byłem nieświadomy sygnałów ostrzegawczych. przede wszystkim dlatego, że moje emocje przejęły kontrolę, gdy wpadłem na pomysł i byłem z niego całkiem zadowolony. W pewnym momencie, gdy czytałem branżowe portale typu materialista.pl dostrzegłem, że mój biznes nie ma sensu i został źle przemyślany. Po założeniu bloga w celu zbierania intrygujących linków, których nikt nie czytał, zamknąłem go po dwóch miesiącach.
Nowe projekty w firmie – jak je wprowadzać?
Jaka jest najczęstsza rada w tej sytuacji? Uzyskaj drugą opinię od kogoś.
Czy to naprawdę będzie pomocne? Być może, ale taki zewnętrzny doradca zwykle nie jest godny zaufania.
- Ktoś może być nieuczciwy (bo np. nie chce nas zasmucić).
- Ktoś mógłby nam doradzić, abyśmy dokonali wyboru, który przyniesie im więcej korzyści niż nam.
Wtedy dobrze byłoby poznać sprytną metodę rozwiązywania tego rodzaju problemów. „Strażak i podpalacze” to nazwa. Czego to dotyczy?
- Tworzymy zespół osób, które pomogą nam w testowaniu naszej hipotezy. Może to być nawet jedna osoba, ale najlepiej jest mieć świadomość wielu punktów widzenia. To będą nasi podpalacze.
- Podajemy szczegółowy opis proponowanego projektu.
Zebranie wszystkich wad, problemów i ślepych zaułków w naszym projekcie jest teraz obowiązkiem każdego z podpalaczy. Wszelka krytyka propozycji jest mile widziana. Jako strażacy pracujemy nad zapobieganiem tym wysiłkom „podpaleń” przed ich rozpoczęciem. Kwestionujemy sprzeciwy i popieramy nasze stanowisko.